Apple Music: Dolby Atmos Uzamsal Ses nasıl aktifleştirilir?

Apple Music: Dolby Atmos Uzamsal Ses nasıl aktifleştirilir?
Okunuyor Apple Music: Dolby Atmos Uzamsal Ses nasıl aktifleştirilir?

Apple, Apple Music kataloğundaki müzikleri dinlerken daha varlıklı, daha sürükleyici bir ses sahnesi oluşturmak için Dolby Atmos kullanan Apple Music aboneleri için yeni bir uzamsal ses özelliğini kullanıma sundu.

Uzamsal Ses nasıl aktifleştirilir?

Uzamsal Ses ve Dolby Atmos etkinleştirildiğinde, müziğin güya yanınızda canlı bir halde çalınıyormuş tecrübesi hissediyorsunuz. Aşağıdaki adımlar ile, Apple Music aboneliği olan rastgele bir iOS aygıtında yeni ses özelliğini nasıl denetim edeceğinizi ayarlayabilirsiniz:

  1. iPhone yahut iPad aygıtınızda Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Müzik ayarını açın.
  3. Ses > Dolby Atmos ayarını açın.
  4. Otomatik, her vakit açık yahut kapalı seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçin.
dolby atmos uzamsal ses nasil acilir 1 1

Artık Dolby Atmos‘u etkinleştirdiğinize nazaran, daha sürükleyici bir ses tecrübesinin keyfini çıkarabileceksiniz. Apple Music, Dolby Atmos modüllerini en yeni iPhone, iPad ve Mac‘lerin yerleşik hoparlörlerinde olduğu üzere H1 yahut W1 çipli tüm AirPods ve Beats kulaklıklarda kullanılabilecek.

Uygulama arayüzünde bulunan logoya bakarak Apple Music’teki hangi modüllerin ses efektini desteklediğini denetim edebilirsiniz. Apple, tertipli olarak yeni Dolby Atmos modülleri eklemeyi planlıyor ve derlenmiş bir Dolby Atmos çalma listesi seçkisi de sunacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın