Apple M1 Ultra performans testi ortaya çıktı

Apple M1 Ultra performans testi ortaya çıktı
Okunuyor Apple M1 Ultra performans testi ortaya çıktı

Apple’ın 8 Mart etkinliğinde büyük bir sürpriz yaparak duyurusunu gerçekleştirdiği Apple M1 Ultra şu anda yalnızca Mac Studio’da yer alıyor. Macbook Pro, Mac Küçük yahut iMac modellerinde şimdi bu işlemciyi kullanma bahtı bulunmazken, iki adet M1 Max’in birleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan bu işlemcinin birinci test sonuçları ortaya çıkmaya başladı. İşte Apple M1 Ultra performans testi!

Geekbench performans testi ile elde edilen sonuçlar, Apple’ın performans konusundaki argümanlarını doğruluyor ve bu işlemcinin yer aldığı Mac Studio, çok daha büyük bir boyuta ve fiyata sahip olan Mac Pro’ya kıyasla daha güzel performans sunuyor.

Apple M1 Ultra performans testi: Geekbench sonuçları

28 çekirdekli Intel Xeon W işlemciden güç alan Mac Pro performans testinden tek çekirdekte 1152, çoklu çekirdekte ie 19951 puan alıyor. M1 Ultra ise tek çekirdek testinden 1793, çoklu çekirdek testinden ise 24055 puan alıyor. Bu kapsamda tek çekirdek performansının, yüzde 56 daha fazla olduğunu görüyoruz.

m1 ultra geekbench 5

Apple aktiflik sırasında, M1 Ultra’nın 28 çekirdekli Mac Pro’dan yüzde 60’a kadar daha süratli olduğunu söylemişti. Test şartlarını da göz önünde bulundurduğumuzda verilen sayılar birebir yanlışsız.

Mac Studio ülkemizde 35.999 TL başlangıç fiyatına sahip. Lakin bu fiyat M1 Max işlemcili model için geçerli. Şayet M1 Ultra ile birlikte satın almak istiyorsanız, 64 GB RAM ve 1 TB SSD depolama dahil olmak üzere 69,999 TL ödemeniz gerekiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın