Analist, Milyarderlerin Desteklediği Altcoin İçin Ülkü Stratejiyi Paylaştı

Analist, Milyarderlerin Desteklediği Altcoin İçin Ülkü Stratejiyi Paylaştı
Okunuyor Analist, Milyarderlerin Desteklediği Altcoin İçin Ülkü Stratejiyi Paylaştı

keep your investment strategy simple in these complex times

Son vakitlerin tanınan altcoin projelerinden biri olan MATIC’in fiyatı, son yedi günde yüzde 26.7 oranında arttı. Ayrıyeten, Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere ünlü milyarder Mark Cuban’ın MATIC’e yatırım yaptığını duyurması, piyasanın ilgisini daha da tetikledi. Pekala, bu altcoin’de yatırımcıların stratejisi ne olmalı? İşte AMBCrypto analisti Ekta Mourya’nın yorumları…

Polygon ağına dair datalar

Traderlar, MATIC’in fiyat artışını, Katman-2’nin piyasaya sürülmesinin akabinde ETH ağı için artan talebe ve kullanıcılara bağladı. Ağ aktifliğine ve hem ETH’nin hem de ölçeklendirme tahlillerinin süreç hacmine bağlı olarak traderlar, MATIC kullanıcılarının birçoklarının ETH ağından geleceğini kestirim ettiler. Bununla birlikte Polygon ağındaki en son aktiflik ve öngörülere nazaran Polygon’un kullanıcıları ETH ağından gelmiyor.

Ayrıyeten, Nansen datalarına nazaran 636.000 kullanıcıya muadil olan cüzdanın yüzde 66’sı, Polygon’a özel. 31 Mart 2021 itibariyle AAVE’nin ETH ana ağının 19.000 kullanıcısı vardı, MATIC’in ise hiç yoktu. Mayıs 2021 itibariyle MATIC 28.500 kullanıcıya sahip. Neredeyse tüm kripto para piyasası bir kan banyosuna maruz kalırken MATIC, kullanıcıları ve ağdaki kan banyosu yoluyla daima olarak çıkarlar elde ediyordu.

Screenshot 2021 05 25 at 5.02.22 PM 1024x590 1Polygon’un organik büyümesi. Kaynak: Lunarcrush

MATIC’in toplumsal hacmindeki yüzde 17’lik artış, Lunarcrush’ın üstteki grafiğine nazaran fiyat ve ticaret hacmindeki artışta yansıtılıyor. Ek olarak AAVE’deki yeni kullanıcıların birçok ETH yerine 0xPolygon’dan gelmiş durumda. Buna dayanarak, Polygon büyük ölçüde ETH’den bağımsız olarak ortaya çıktı ve ETH’nin kan banyosu sırasında düşüş yaşamasına karşın ralli devam etti.

Bitcoin Trading Tips 1

Analiste nazaran altcoin projesine yönelik gerçekleştirilebilecek strateji

IntoTheBlock’a nazaran, ETH’nin ticaret hacmi düştü. Lakin zincir üzerindeki hassaslık, düşüş eğilimini sürdürüyor. AMBCrpyto analisti Ekta Mourya’ya nazaran, Polygon’u long’layan birkaç trader var ve analiste nazaran Polygon piyasasına “uzun pozisyonda” girmek, ülkü bir strateji olabilir. Analist Polygon stratejisine yönelik aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Polygon’un büyümesinin daha organik ve ETH’ye daha az bağımlı olduğu kanıtlandı. Altcoin’lerdeki kan banyosuna karşın ağ büyümesi yüzde 3 arttı. IntoTheBlock’un aşağıdaki grafiğine nazaran, yüksek ölçüde para girişi var. Ağda %74 giriş ve %16 çıkış olması, Polygon’un büyümesinin 1.52 dolar düzeyinde dengeli olduğunu gösteriyor. Daha organik ve ETH’ye daha az bağımlı. MATIC’te uzun vadeli gitmek öteki altcoin’lerden daha fazla kâr sağlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın