Analist: Kurumsal Fonla Pompalanan Bu Altcoin, Bitcoin’den Süratli Gelişebilir!

Analist: Kurumsal Fonla Pompalanan Bu Altcoin, Bitcoin’den Süratli Gelişebilir!
Okunuyor Analist: Kurumsal Fonla Pompalanan Bu Altcoin, Bitcoin’den Süratli Gelişebilir!

106644891 1596458305820 gettyimages 1138185893 img 0251 scaled

Tanınan bir kripto para trader’ı olan Coin Bureau, Bitcoin forku ve güçlü altcoin Litecoin (LTC)’i tahlil ediyor. Analist, bugünün piyasasında altcoin projesinin uygun formda kıymetli olup olmadığını ortaya koyuyor.

Coin Bureau: Litecoin piyasaya çıkışından bu yana yalnızca hayatta kalmayıp gelişti

Bu haftaki sert kripto para düzeltmesinin akabinde yaklaşık 14 milyar dolar kıymetinde dinlenen Litecoin, Coin Bureau’nun bir kripto parada aradığı özelliklerin birçoklarına sahip. Analist, 2011’den beri piyasada olan Litecoin’in piyasaya çıkışından bu yana “sadece hayatta kalmayıp geliştiğini” tez ediyor. Coin Bureau hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bahsettiğim dört özelliğin hepsi var… Ödeme aracı olarak bir kullanım durumu, muhteşem sağlam tokenomikler, global farkındalık ve benimseme ve kriptodaki en düzgün slogan: Gümüş Bitcoin!

cryptos

Analist: LTC’nin son yükseliş hareketi, kurumsal talep tarafından beslendi

Coin Bureau, Litecoin’in 200 dolar aralığına düşmeden evvelki son yükselişli fiyat hareketinin, kurumsal talep tarafından beslendiğini belirtiyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, altcoin projesi kripto yatırım devi Grayscale’in geçtiğimiz Şubat ayında çıkarılan Litecoin (LTC) tedarikinin %80’ini kurumsal yatırımcıların emdiğini belirttiğinde sert yükseldi.

Ek olarak analiste nazaran, kripto para borsası Coinbase’in birinci çalışanlarından biri olan geliştirici Charlie Lee tarafından oluşturulan Litecoin, Bitcoin’den biraz daha verimli. Ayrıyeten analiste nazaran, LTC önde gelen kripto para ünitesinden de merkezi olmayan hale gelebilecek formda oluşturuldu.

Coin Bureau: Altcoin, BTC’den daha süratli geliştirilebilir

Litecoin, Script ismi verilen özel bir proof of work (PoW) fikir birliği sistemi kullanıyor. Komut belgesi, olağan bir bilgisayar kullanarak LTC madenciliği yapmayı mümkün kılmak içindir. Bu, herkesin ağa katılabileceği için Litecoin Blockchain’ini daha merkezi olmayan hale getirecek. Bu analiste nazaran, Bitcoin’in sırf Asic ismi verilen özel bilgisayarlar kullanılarak madenciliği yapılabilen Sha-256 madencilik algoritmasının karşıtıdır.  Coin Bureau ayrıyeten, Litecoin (LTC) geliştiricilerinin BTC geliştiricilerinden daha süratli çalıştığını, yani kripto paranın BTC’den daha süratli geliştirilebileceğini belirtti.

actively managed etfs 0920

Fakat Coin Bureau, “Belki LTC geliştiricileri gereğince süratli çalışmıyor ve tahminen de gereğince şeffaf çalışmıyor” diye uyarıyor. Ayrıyeten analist, 2017’de bugüne kadarki en büyük kripto skandallarından birinde Charlie Lee’nin, (bazıları hain olduğunu düşünüyor) tüm Litecoin varlıklarını sattığına dikkatleri çekiyor. Analist, Charlie Lee‘nin ise Litecoin’in gelecekteki başarısı için çok kıymetli olduğunu düşündüğü gerçeğine de değiniyor. Coin Bureau mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Uygulamada, Litecoin birden fazla departmanda eksik görünüyor. Bir şeffaflık onun güçlü yanı değildi ve Charlie Lee’nin Litecoin’ini 2017’de geri satmasının makus bir optik olduğuna kuşku yok. Tanınan altcon Litecoin’in geliştiricileri ne kadar sıkı çalışsa da Bitcoin’den çok daha süratli olmasına karşın, yavaş bir geliştirme suratına sahip üzere görünüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın