Analist: Bu Altcoin Top 10’a Girdikten Sonra Baş Döndürüyor!

Analist: Bu Altcoin Top 10’a Girdikten Sonra Baş Döndürüyor!
Okunuyor Analist: Bu Altcoin Top 10’a Girdikten Sonra Baş Döndürüyor!

di88339e

Analistlere nazaran, yeni piyasaya sürülen bir altcoin projesi, piyasa kıymetindeki multi-milyar dolarlık artışla birinci 10’a girdikten sonra baş döndürüyor.

Kripto analisti: Internet Computer (ICP) top 10’a girdikten sonra baş döndürüyor!

Internet Computer (ICP), İsviçre merkezli kâr maksadı gütmeyen bir şirket olan Dfinity tarafından geliştirilen bir kripto projesidir. Proje, güvenlik duvarları, bulut bilişim altyapısı ve veritabanları üzere merkezi sistemlere güvenmeden internetin suratını, gücünü ve ölçeğini çoğaltmayı amaçlayan bir Blockchain olarak lanse ediliyor.

shutterstock 146178461 scaled 1

Kripto analisti ve Coin Bureau sunucusu Guy, Internet Computer (ICP)’un internette ve bildiğimiz akıllı kontratlarda nasıl ihtilal oluşturduğunu açıklıyor. Kripto analisti hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kuş bakışı açısından, Internet Computer (ICP) tüm dünyaya yayılmış data merkezlerinden oluşuyor. Her data merkezi birden fazla node içerir ve bilgi merkezlerinden gelen node’ler, alt ağ ismi verilen bir şey oluşturmak için birlikte gruplanır. Her bir alt ağ, kurucu Dominic Williams tarafından icat edilen relay  ismi verilen yeni bir fikir birliği düzeneğini kullanan bir proof-of-stake Blockchain oluşturur… Alt ağlar, internet bilgisayarında çalışan merkezi olmayan uygulamaları barındırır. Artık, olağan kripto DApp’leri (merkezi olmayan uygulamalar) bir akıllı mukaveleler koleksiyonundan oluşurken, Internet Computer (ICP)’daki her DApp bir yahut daha fazla kutudan oluşur. Canisters, steroidlerle yapılan akıllı kontratlar üzeredir. Ek kullanıcıları desteklemek için öbür alt ağlarda kendilerinin yeni sürümlerini otomatik olarak oluşturabilirler ve DApp’leri oluşturan başka geliştiriciler tarafından kullanılabilirler. Alt ağlar sadece güçlü data merkezlerinde çalışan bir avuç node’den oluştuğundan, bu hem süreçlerin hem de uygulamaların olağan internet ile karşılaştırılabilir süratlerde çalışmasını sağlar. Sadece bu da değil, merkezi olmayan bir borsa yahut borç verme protokolü üzere süreçler gerektirmeyen bir şey olmadıkça, kullanıcıların teneke kutu uygulamalarıyla etkileşimde bulunurken rastgele bir fiyat ödemeleri gerekmiyor.

1616600616 GettyImages 1208819020

Analist, altcoin projesinin mahallî tokeni olan ICP’nin kullanım durumlarına dikkat çekiyor

Analist, altcoin projesinin mahallî tokeni olan ICP’nin üç kullanım durumu olduğunu ekliyor: projenin idaresi, kanister fiyatlarının ödenmesi ve idareye katılan bilgi merkezleri ve seçmenler için mükafatlar. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, 10 Mayıs’ta ICP tokeni, Coinbase Pro, Binance ve Huobi Küresel dahil olmak üzere büyük kripto borsalarında listelendi.

Kripto para, dev borsalarda listelendikten sonra fiyat tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 700,65 dolara ulaştı. Altcoin o vakitten beri geri çekildi ve şu anda 129 dolardan süreç görüyor. CoinGecko’ya göre 16 milyar dolarlık piyasa bedeli ile ICP şu anda 8. en büyük kripto para pozisyonunda.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın