Analist: Bitcoin 2 Hafta İçinde Bu Düzeylerde Olacak!

Analist: Bitcoin 2 Hafta İçinde Bu Düzeylerde Olacak!
Okunuyor Analist: Bitcoin 2 Hafta İçinde Bu Düzeylerde Olacak!

bitcoin 9

Blockchain metriklerine nazaran borsalardaki Bitcoin talebi düştü. Lakin, IntoTheBlock’tan gelen geçmişe dönük para giriş/çıkış bilgileri, girişin %70’in üzerinde olduğunu gösterdi. Bu gelişme, fiyatın satış baskısına direnmesinin nedenlerinden biri olarak gösteriliyor. Bitcoin’in değişen finansal ölçütleri, mevcut fiyat düzeyinde kârlı olan, kâr sağlayan adreslerin sayısının daha fazla olduğunu gösterdi. Fiyatlar 30.000 Dolar düzeyine yanlışsız geri çekilince satın alma fırsatı sunuyor. Böylece bu düzeylerden alım yapanlar fiyat yükselince kâr basamağına geçmiş oluyorlar.

BTCFinancialMetrics

Bitcoin metrikleri ne diyor?

Bitcoin sahipliğindeki değişiklik ve HODLers kârlılığındaki mevcut fiyat düzeyindeki değişiklik, yaklaşmakta olan bir Bitcoin fiyat rallisinin sinyalleri olarak göze çarpıyor. Bir ralliye işaret eden birinci iki metriğe ek olarak, talepteki mevcut düşüş, Bitcoin’in kısa vadede fiyat rallisinin göstergesidir.

Bitcoin ve Ethereum ortasındaki korelasyon 0,9’a geri döndü ve Ethereum’un rallisi Bitcoin’inkine misal bir halde ilerliyor. Farklı olan, Ethereum’un fiyatının satış baskısına direnmesi ve yaklaşmakta olan Ethereum güncellemesinin yükselişe geçmesi. Bitcoin’in 50000 $ düzeyine rallisi, mevcut düzeydeki bu metriklerle daha mümkündür.

Öteki değerli metrikler

Başka bir kıymetli metrik ise süreç fiyatıdır. Kriptokoin.com olarak daha evvelden de vurguladığımız üzere Nisan 2021’de ortalama Bitcoin süreç fiyatı 64 doların üzerindeydi, lakin son 2 ayda değişti. Bitcoin’in süreç fiyatı düştü ve bu durum muhtemelen talebi artıracak. Fakat bu talep şimdi gerçekleşmiş değil.

CoinShares’ten alınan datalara nazaran, geçen hafta ATH’sinden %45 düştü ve Bitcoin’den 141 Milyon Dolar çekildi. Bitcoin durumunda 40.000 Dolar’ın altında güçlü bir direnç var ve bu fiyat düzeyinin üzerinde satın alınan yüksek hacim, fiyatın bu seviyeyi geçmesi için bir zorluk teşkil ediyor. Ayrıyeten, traderlar bu fiyat düzeyinde alım yapmazlarsa fiyatın 43. 000 Dolar düzeyinin üzerine çıkması olasıdır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın