Analist: Balinalar Orada, Bitcoin’de Bu Düzeylere Düşüşe Hazır Olun!

Analist: Balinalar Orada, Bitcoin’de Bu Düzeylere Düşüşe Hazır Olun!
Okunuyor Analist: Balinalar Orada, Bitcoin’de Bu Düzeylere Düşüşe Hazır Olun!

blank

Analist Justin Bennett, Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının önümüzdeki haftalarda çok daha fazla volatilite ile karşı karşıya kalmasını beklediğini açıkladı. Analist, son düşüşün arkasındaki sebebin herkesin düşündüğü üzere Elon Musk olmadığını da söyleyerek şaşırtan yorumlarda bulundu.

Analist, Bitcoin fiyatındaki düşüşün sebebini açıkladı

Bennett, Bitcoin’in fiyatındaki son düşüşün, öncü kripto para ünitesindeki pozisyonlarını artırma fırsatı yakalayan varlıklı oyunculardan kaynaklandığını savundu. Analist, bu mevzu hakkında aşağıdaki sözleri kullandı:

Fiyattaki son yükselişleri görmek hoş, lakin BTC’yi 65.000 dolardan 30.000 dolara kimin düşürdüğünü unutmayın. Bu kurumların artık biriktirmeleri gerekiyor. Bu, bir günde olmayacak. Olamaz… Pekala, nasıl daha düşükten satın alıyorlar? Zayıf elleri sarsarak. Önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla dalgalanma bekleyebilirsiniz.

Böylelikle Tesla CEO’su Elon Musk’ı Bitcoin fiyatındaki düşüş konusunda paka çıkaran Bennett, satışla sonuçlanan paniğin kurumsal yatırımcılar tarafından tetiklendiğine dikkat çekiyor. Bennett, “Panik satışı, panik olmadan gerçekleşmez. Paniğe kim neden oldu? Kurumlar… Görünüşe nazaran kimileriniz Elon’dan bahsettiğimi düşünüyor. Elon BTC’yi düşürmedi. Kurumlar düşürdü,” dedi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere fiyatlardaki son düşüş, Tesla’nın artık BTC ödemelerini kabul etmeyeceği duyurusunun akabinde gerçekleşmişti. Münasebetiyle pek çok trader, düşüşün gerisinde Elon Musk ve şirketinin bu kararının olduğunu düşünüyor.

733 bestcryptotradingstrategiesforbeginners

Kurumlar hangi düzeyleri izliyor?

Kripto para analisti, kurumsal yatırımcıların satın alım fırsatları için 28.000 ila 30.000 dolar düzeyini izlediğini ekledi. “Şu anda birikim aşamasındaysak kurumlar 30.000 doları, hatta tahminen 28.000 dolar civarındaki sonları test edecek,” tabirlerini kullandı. Bennet ayrıyeten, Bitcoin fiyatında süratli ve daima bir üst taraflı hareketin (V-şeklindeki iyileşme) lakin kurumsal yatırımcıların birikim etabına geçmesinin akabinde gerçekleşebileceğini savundu. Analist, Bitcoin ve kripto alanında kurumların tesirinden aşağıdaki cümlelerle bahsetti:

V biçiminde bir düzgünleşme elde etmemizin tek yolu, kurumların buna müsaade vermesidir. Dün bahsettiğim üzere, daha uzun bir mühlet biriktirmeleri için daha uzun bir müddet gerekiyorsa, BTC de düşük düzeylerde kalır. Herkes bu oyuna kurumların da katılmasını istiyordu. İşte, buradalar. Bu, artık onların kurallarına nazaran oynadığımız manasına geliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın