Amazon’dan rekabeti kızıştıracak MiniTV atağı

Amazon’dan rekabeti kızıştıracak MiniTV atağı
Okunuyor Amazon’dan rekabeti kızıştıracak MiniTV atağı

Görüntü izleme platformları yaygınlaşmaya devam ediyor. Bilhassa YouTube ve Netflix’in tarafından denetim edilen pazara, daima bir yenisi ekleniyor. Bunlardan Disney+ üzere birkaç tanesi muvaffakiyet olurken, birden fazla unutulmaya yüz tutuyor. Bu pazara son giren şirket ise aslında rekabetin içinde bulunan Amazon oldu.

Şirketin fiyatsız içerikler sunan yeni görüntü izleme platformu Amazon MiniTV kullanıma sunuldu. Hali hazırda Prime Görüntü isimli bir dizi ve sinema izleme platformuna sahip olan şirket, bu atağıyla daha kısa içerikler arayan kullanıcıları kendine çekmeyi planlıyor.

Amazon MiniTV, YouTube ile rekabet edecek

Şu anlık yalnızca Hindistan üzerinden ulaşılabilir olan Amazon MiniTV, yalnızca alışveriş uygulamasının içinden erişiliyor. Farklı bir uygulama olmaktan çok alışveriş kategorilerinden biri üzere duran yeni servis, çoğunlukla YouTube ve gibisi platformlar için çıkmış olan eski içerikler barındırıyor.

amazondan rekabeti kizistiracak minitv hamlesi 1

Tıpkı vakitte hoşluk ve moda görüntüleri, teknoloji haberleri, yemek pişirme programları ve Hindistan’da tanınan olan bireylerin içerikleri platformda yer alıyor. Amazon MiniTV için nümüzdeki günlerde daha fazla özel içeriğin geleceğini açıklayan şirket, ne yazık ki bir tarih belirtmedi. 

Bu atağıyla Hindistan‘daki tanınan görüntü platformu Flipkart ile direkt rekabet etmek isteyen Amazon, Walmart‘ın sahibi olduğu bu şirketin tahtını elinden almak istiyor. Ayrıyeten platforma uygulama içinden ulaşım sağlanmasının daha çok kullanıcıyı alışveriş yapmaya iteceği düşünülüyor. MinitTV‘nin öteki pazarlara gelip gelmeyeceği ise şu an için gizemini koruyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın