Altın Sıçrarken, Analistler Bu Varlığa Dikkat Çekti!

Altın Sıçrarken, Analistler Bu Varlığa Dikkat Çekti!
Okunuyor Altın Sıçrarken, Analistler Bu Varlığa Dikkat Çekti!

8f0dad49851c4046afef86a52b4971df

Altın piyasası, fiyatların bu yıl birinci sefer 1.900 doların üzerine çıkmasıyla büyük ilgi görüyor; fakat bir araştırma firması, yatırımcıların gümüşe göz kulak olmaya devam etmesine yönelik davetini yineledi. Salı günü yayınlanan bir raporda Metal Focus analistleri, gümüş fiyatlarının 2021 yılına kadar altından daha âlâ performans göstermeye devam etmesini beklediklerini söylediler.

Metal Focus analistleri, altın yükselişteyken rapor yayınladı

Analistlerin son yorumları, yatırımcıların düşük faiz oranlı bir ortamda artan enflasyon tehdidine karşı bir müdafaa aramalarıyla altın piyasasının iki aylık yükseliş yaşadığı sırada geldi. Kıymetli metaller alanındaki değişen dinamik, altın: gümüş oranını yaklaşık 70 puana çıkardı. Haziran ayı altın vadeli süreçleri en son günde %0.33 artışla ons başına 1.904.30 dolardan süreç gördü. Bu ortada, Temmuz ayı gümüş fiyatları gün içinde %0.25 düşüşle ons başına 27.98 dolar düzeyinde süreç gördü.

bullion 1744773 1920 3

İngiltere merkezli araştırma şirketi, gümüş fiyatlarının son haftalarda, bakır fiyatlarının ton başına 10.000 doların üzerine çıkan rekor düzeyleri nedeniyle gecikme yaşadığını belirtti. Fakat analistler, hem endüstriyel talep hem de yatırım talebi güçlü kaldığı için gümüşün bu her iki alandan da en güzel formda yararlanmaya devam ettiğini ekledi. Ayrıyeten raporda analistler, aşağıdaki sözleri kullandı:

Virüsün yeni çeşitleri hakkında artan kaygılara karşın devam eden mali ve mali teşvik tedbirleri, ekonomik büyümeyi desteklemeye yardımcı olacak ve böylelikle endüstriyel mallara yarar sağlamaya devam edecek. Bu destekleyici kıymetler ve tedbirlerin ekonomik büyüme üzerindeki tesirleri, enflasyonist baskı mümkünlüğünü artırıyor. Bu da gerçek faiz oranlarının düşük kaldığına işaret ediyor. Bu durum, hem altın hem de gümüş yatırımcılarını destekleyecektir.

Analistler: Gümüş, yeşil güç teknolojisinin ivmesinden yararlanıyor

Analistler, yatırım talebinin güçlü kaldığını belirtti. Analistler, gümüş dayanaklı borsada süreç gören eserlerin (ETF) global olarak neredeyse rekor düzeylerde tutulduğunu söyledi. Araştırma şirketi ayrıyeten, fiziki külçe talebinin bu yılın birinci çeyreğinde geçen yıla kıyasla %43 artarak rekor düzeylere ulaştığını kaydetti. Gümüşün endüstriyel pazarına bakan analistler, pahalı metalin yeşil güç teknolojisinin gelişiminde artan ivmeden yararlanmaya devam edeceğini söyledi.

altin 18

Metals Focus, bu yıl içinde altın fiyatının güçlenmesini bekliyor. Analistler “Bu çerçevede, gümüş piyasasının daha küçük boyutu göz önüne alındığında; altın:gümüş oranının 60’lara düşmesini bekliyoruz,” dedi. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Guggenheim CIO’su Scott Minerd da altın fiyatında kesin olarak yükseliş bekliyor. CIO, altının ons başına 5.000 ila 10.000 dolar olması gerektiğini söylüyor. Ayrıyeten, gümüşün klasik olarak geride kaldığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın