Altın Kurdu Şoke Etti: Bitcoin 10.000 Dolara Gidiyor!

Altın Kurdu Şoke Etti: Bitcoin 10.000 Dolara Gidiyor!
Okunuyor Altın Kurdu Şoke Etti: Bitcoin 10.000 Dolara Gidiyor!

https specials

Piyasa kıymetine nazaran en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin, bugün sabah saatlerinde 32.600 dolar düzeylerine indi. Öncü kripto para ünitesi, Mayıs ayındaki büyük kayıplarının akabinde en büyük üçüncü çöküşünü yaşıyor. BTC, gün içerisinde 33.000 doların üzerine çıkabilmiş olsa da, yazım sırasında 32.800 dolar civarından el değiştiriyor.

Bitcoin, sabah saatlerinde derin bir çöküş yaşadı

En son düşüş, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FBI’ın Colonial Pipeline hacker’larına ödenen 2.3 milyon dolarlık Bitcoin’i ele geçirmesinden sonra geldi. Yatırımcılar, bu olayın akabinde kripto para ünitesinin gerisindeki teknolojiyi sorguladı. Michigan Üniversitesi’nde iktisat ve kamu siyaseti profesörü olan Justin Wolfers, haberlerin Bitcoin’in kullanım durumu sayısını daha da azalttığına dikkat çekti.

bitcoin markets e1481638734314

Wolfers, “Hükümetin siber hatalıların çevrim içi cüzdanlarından Bitcoin’i ele geçirdiğine dair haberler, katiyen Bitcoin kullanım durumlarını daha da azaltıyor.” sözlerini kullandı. Düşüşün bir öbür sebebinin ise ABD eski Lideri Donald Trump’ın 7 Haziran tarihli röportajında Bitcoin’i “scam” nitelendirmesi olduğu düşünülüyor.

Peter Schiff: Bitcoin’de çöküş devam edecek

Düşüşün ortasında, altın hayranlığıyla ve Bitcoin nefretiyle tanınan Peter Schiff, Bitcoin’in yeni bir tepe yapamaması durumunda çöküşe devam edeceğini ve nihayetinde 10.000 doların altına düşeceğini belirtti. Schiff, “Bitcoin’e uzun vadeli, objektif bir bakış” diyerek paylaştığı tweet’inde “BTC yeni bir tepe yapmadan evvel fiyat muhtemelen çizdiğim alt satı çizgilerin yakınında çökecek. Aşağı istikamete uzun bir yol var üzere görünüyor, lakin Bitcoin’in süreç yapış formuyla o bölgelere ulaşmak uzun sürmeyecek. HODL etmekte âlâ cümbüşler size!” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın