Altın Fiyatları Nereye Gidiyor? Ünlü İsim Düzeylerle Açıklıyor

Altın Fiyatları Nereye Gidiyor? Ünlü İsim Düzeylerle Açıklıyor
Okunuyor Altın Fiyatları Nereye Gidiyor? Ünlü İsim Düzeylerle Açıklıyor

50005 scaled

Altın fiyatları, yatırımcılar bedelli metale yöneldikçe ve değişken kripto paralardan uzaklaştıkça bir kere daha parlaklığını tekrar kazandı. Juniorminerjunky.com’un kurucusu David Erfle’ye nazaran, altın fiyatları haftayı 1.850 doların üzerinde bitirirken, genç madenciler fiyat hareketlerini görmeye başlamalı. Ayrıyeten David Erfle, altın fiyatları için daha yüksek düzeyleri beklediğini de vurguluyor.

David Erfle: Bitcoin’deki düşüş altın fiyatları için olumlu! Fiyatı artıracak

Bu hafta Juniorminerjunky.com’un kurucusu David Erfle, altın piyasası için yıla yavaş başlamanın, ONS başına 2.000 doların üzerinde tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmanın akabinde, bir konsolidasyon periyoduna işaret ettiğini söyledi. 

David Erfle, Ons başına 1.850 doların üzerine çıkmanın değerli bir teknik kırılma olduğunu ve fiyatın uzun vadeli yükseliş trendini sürdürmeye hazır göründüğünü ekledi. David Erfle, Bitcoin‘deki daha fazla dalgalanmanın altın fiyatlarına ve  genç madenciler dalına yarar sağlamaya devam edeceğini kelamlarına ekledi. David Erfle hususa yönelik şu açıklamaları yaptı:

Kripto para üniteleri bir balonun içinde. Bitcoin, yalnızca dört yıl sonra bin doların altından 65.000 dolara yükseldi. Kabarcıklar patladığında, çoklukla temel, doğal bedellerine inerler. Bir Bitcoin’in temel pahası nedir? Bunun nerede biteceğini ve nasıl biteceğini kim bilebilir, ancak bence birçok insanı incitecek.

altin 16

Altın fiyatı yükselirken David Erfle, madencilere sesleniyor

Altın fiyatları yükselirken David Erfle, küçük madencilik bölümünün yeni yükseliş ivmesini yine kazanmaya başlamasının an sıkıntısı olduğunu söyledi. David Erfle, kıdemli yapımcıların zati bir yığın nakit üzerinde oturduğunu ve bu parayı işe koymaya başladığını da kelamlarına ekledi. David Erfle’e nazaran, tek fark 2011’in yanlışlarından ders alan firmaların işleri hakikat yapmasıdır.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, geçen hafta Rio Tinto ve BHP üzere büyük madenciler, arama şirketlerine stratejik yatırım yaptıklarını duyurdular. Rio, Western Copper ve Gold’un Yukon’daki Casino projesine 25 milyon dolar yatırım yaptı. Bu ortada BHP, Encounter’ın Northwestern Avustralya’daki Elliot bakır projesinde 17 milyon dolarlık bir çiftlik muahedesi duyurdu. David Erfle hususa yönelik şu açıklamaları yaptı:

Kıdemli üretimciler bu sefer gerçek yapıyorlar. Stratejik yatırımlar yapıyorlar. Geri kalanını daha sonra alma ihtimaliyle artık bir yığın alıyorlar ve bunu nakit ile yapıyorlar.

altin 14

David Erfle: Nakit muahedeleri seviyorum, zira bu anlık bir maaş günü

David Erfle, global iktisadın COVID-19 salgınından kurtulmaya başlamasıyla birlikte madencilik alanında çok daha fazla birleşme ve satın alma faaliyeti görmeyi beklediğini de kelamlarına ekledi. David Erfle, projelerde yüksek prim yerine çok daha fazla nakit mutabakatı yapılmasını beklediğini de vurguluyor. David Erfle mevzuya yönelik şu açıklamaları yaptı:

Nakit mutabakatları seviyorum, zira bu anlık bir maaş günü. Bir majör paya sahip olmakla ilgilenmiyorum.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın