Altın Fiyatları İddiaları: Bu Dev Düzeyler Geliyor! Pekala Ne Vakit?

Altın Fiyatları İddiaları: Bu Dev Düzeyler Geliyor! Pekala Ne Vakit?
Okunuyor Altın Fiyatları İddiaları: Bu Dev Düzeyler Geliyor! Pekala Ne Vakit?

1200z740 1607960101 2020 01 30 12 42 20 89905c234222db9aa3b0252a4fae191b

Portfolio Wealth Advisors lideri ve CIO’su Lee Munson, altın piyasasının enflasyon endişesiyle yükselen son varlıklardan biri olduğunu ve bu nedenle kıymetli metal piyasasında bir rejim değişikliği yaşandığını söyledi. Lee Munson, altın fiyatlarının neden yükseldiğini açıklayarak dev altın fiyatları gayesini duyurdu.

Lee Munson: Bu para basımı döngüsündeki kesin maksadım altın fiyatları için ONS başına 2.200 dolar!

Kimi uzmanlara nazaran, yatırımcılar bir kriz yahut çok enflasyondan korktukları için altın almak için tez etmemelidir. Lee Munson, Kitco News’e verdiği demeçte, “Altın için artık her şey merkez bankasının bilançoyu genişletmesiyle ilgili” dedi. Lee Munson, Federal Rezerv faizleri artırmaya başlamadan evvel altın’ın 2.200 dolara yükseleceğini kelamlarına ekledi. Lee Munson mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kriz için altın almıyorum. Satın alıyorum, zira bir kriz olduğunda ve bence merkez bankaları yarın yokmuş üzere para basacaklar. Bu benim daha büyük bir altın elde etmek istediğim vakittir. Bu para basımı döngüsündeki son gayem altın fiyatları için ONS başına 2.200 dolar. Bu, burası ile FED’in yükselmeye başladığı vakit ortasındaki hedef…

8782151 full real time gold futures quotes gold price futures gc technical analysis trend up but buyers

Lee Munson: Enflasyon ve altın’ın nitekim bu kadar sıkı ilişkili olduğunu düşünmüyorum

Lee Munson, bilanço genişlemesi ile birlikte altın tırmanışı ortasında bir ayrım yapıyor ve “enflasyon kaygısıyla değil, zira tüm ülkeler muazzam para basımıyla hiper enflasyona girmeyecek” diyor. Lakin Lee Munson’a nazaran, altın yeniden de kazanan olacak. Lee Munson bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Enflasyon ve altın’ın hakikaten bu kadar sıkı temaslı olduğunu düşünmüyorum. Altın hareketleri enflasyonla ilgili. İnsanların altın’la ilgili en büyük meselelerinden biri, bunun bir enflasyon müdafaası olduğunu söylemektir. Lakin bu kesinlikle yanlışsız değil. Bol ölçüde vardı. 80’li, 90’lı yıllardaki enflasyon, fakat altın düştü. Lakin, ABD dışında hiper enflasyonu olan ülkeleriniz olduğunda ve paranın pahası düştüğünde, altın bir mağaza kıymetidir. Binlerce yıldır böyledir. Satın alın, zira paralarının bedelinin düşmesinden kaygı ediyorlar.

Lee Munson: Altın fiyatları tepeye çıktığında, elde edeceğimiz büyüklük bu değil

Lee Munson’a nazaran, altın fiyatının nasıl hareket ettiğini anlamak için yatırımcıların para arzının genişlemesini izlemesi gerekir. Lee Munson “Bu, federal bilançonun genişlemesi. Bana nazaran altın’ın fiyatına karşı enflasyonun yükselmesine hakikaten neden olan şey bu. Altın fiyatları bundan etkileniyor” dedi. Lee Munson hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ve şu anda, ABD 2023’ün birinci yarısına kadar durmayacak bir para basma devrinden geçiyor. Ve şayet geçmiş gelecek üzere bir şeyse, kafiyeli olması gerekiyorsa, o vakit altın’ın krizin ötesinde kimi bacakları vardır. Ayrıyeten FED, tüm şirket ve hanehalkı borçlarının ışığında sakin bir ortam olduğu her seferinde faiz oranlarını daha uzun müddet düşük tutmak zorunda kalıyor. Enflasyon katiyen bir risk, lakin beşerler gerçek fiyat baskılarının büyüklüğüne çok reaksiyon gösteriyor. %3’e varan enflasyon çok dramatik olurdu. Ve sanırım birçok insan 70’lerin sonu, 80’lerin başındaki enflasyon tipini düşünüyor. Altın fiyatları tepeye çıktığında, elde edeceğimiz büyüklük bu değil.

Altin 1 3

“ABD Hazinesi ve Federal Rezerv, enflasyondan çok deflasyonla ilgileniyorlar”

ABD Hazinesi ve Federal Rezerv, enflasyondan çok deflasyonla ilgileniyorlar ve tek istedikleri ABD iktisadının birkaç çeyrek boyunca %2’lik enflasyon maksadının üzerine çıkıp çıkamayacağını görmek. Lee Munson bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Hazine ve FED bu oranları daha düşük tutmalı, böylelikle canlandırmaya devam edebilirler. Zira şu anda enflasyonla değil deflasyonla ilgileniyorlar ve bu bir rejim değişikliği. Ve bu nedenle, altın fiyatları konusunda bir rejim değişikliğimiz var. Zira artık merkez bankamız bir aydan fazla bir müddet için %2, %2.5, %3’e ulaşmaya çalışmaktan çok daha fazla tasa duyuyor.

Lee Munson: Altın’ın reaksiyon verdiği bilançonun yalnızca genişlemeden kaynaklandığına dair pek çok ispat var

Pek çok yatırımcı enflasyonun sıçrayacağını ve Federal Rezerv’in çok reaksiyon vereceğini varsayıyor. Lee Munson, bunun olacağına ikna olmadığını da kelamlarına ekledi. Lee Munson mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’ın reaksiyon verdiği bilançonun yalnızca genişlemeden kaynaklandığına dair pek çok delil var. Birçok durumda ve birçok farklı ülkede, bilançonun genişlemesinin para ünitesinin kıymetinin düşmesi nedeniyle hiper enflasyona yol açtığını anlıyorum. Fakat bence bunun, ABD için okunması çok kolay. Çekirdek enflasyon varsa gerekli değil, ne kadar para basıldığıyla ilgili daha çok şey var.  Modern para teorisinin kalabalık bir yolunu seçiyoruz. Ve dünyadaki herkes bunu biliyor. Bu yüzden ABD doları çabaya devam edecek.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, fakat Lee Munson Federal Rezerv’in, parayı ve oranları denetim ettikleri için hakimiyetini kaybetme mümkünlüğünün düşük olduğunu belirtti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın