Akaryakıtta tavan fiyat uygulaması sona eriyor

Akaryakıtta tavan fiyat uygulaması sona eriyor
Okunuyor Akaryakıtta tavan fiyat uygulaması sona eriyor

blank

EPDK‘nin akaryakıt dağıtım şirketlerinin fiyatlarda saklı artırım yaptığını tespit etmesinin akabinde 18 Mart’ta yürürlüğe giren tavan fiyat uygulaması, 19 Mayıs saat 00.00 prestijiyle sonlandırılacak ve fiyatlar uygulama öncesinde olduğu üzere özgür piyasa şartlarında belirlenecek.

Tavan fiyat kararıyla akaryakıtta 17 ila 20 kuruş ortasında indirim gerçekleşmiş, kimi kentlerde indirimler 40 kuruşu bulmuştu.

Yeni tavan fiyat tablosuna nazaran, İstanbul Avrupa Yakası’nda akaryakıtın litre fiyatı en yüksek 7,07 lira, motorinin litre fiyatı 6,43 lira, Anadolu Yakası’nda ise akaryakıtın litresi en yüksek 7,09 lira, motorinin ise 6,45 lira olmuştu.

Ankara’da akaryakıtın litresi 7,15 lira, motorinin litresi 6,51 lira olarak belirlenirken, İzmir’de akaryakıtın litresi en yüksek 7,16 lira, motorinin litresi ise 6,52 lira olmuştu.

EPDK, daha evvel yaptığı açıklamada, tüketicilere ucuz olan akaryakıtı tercih etmeleri istikametinde davette bulunmuş ve akaryakıtın kalitesinin her lisanslı bayide tıpkı olmasının zarurî olduğunu söz etmişti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın