• Ana Sayfa
  • Genel
  • ABD’de 1 milyon dolar ödüllü aşı piyangosunu kazanan talihli aşikâr oldu

ABD’de 1 milyon dolar ödüllü aşı piyangosunu kazanan talihli aşikâr oldu

ABD’de 1 milyon dolar ödüllü aşı piyangosunu kazanan talihli aşikâr oldu
Okunuyor ABD’de 1 milyon dolar ödüllü aşı piyangosunu kazanan talihli aşikâr oldu

AFCaIvnJu0 fzyNdlOjrFA

ABD’nin Ohio eyaleti, Covid-19 aşısı yaptıranlar ortasındaki birinci piyango çekilişinin kazananlarını açıkladı. Cincinnati banliyölerinden birinde yaşayan Abbigail Bugenske, eyaletin birinci 1 milyon dolarlık (yaklaşık 8,4 milyon lira) “Vax-a-Million” mükafatını aldı.

Dayton bölgesinden Joseph Costello isimli bir genç ise birebir teşvik programı kapsamında sunulan dört yıllık üniversite bursunu kazandı. Kelam konusu çekilişi bu ay, eyalette aşılama gayretlerini hızlandırmak için başlatıldı.

DÖRT HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEK

Bununla birlikte, program kapsamında önümüzdeki dört hafta boyunca her çarşamba 1 milyon dolar ve üniversite bursunu kazanan dört kişi daha açıklanacak.

KalR3N0nLUui iGfML5vCQ

AŞI OLANLARIN SAYISI HER YAŞ KÜMESİNDE BÜYÜK ARTIŞ GÖSTERDİ

“Vax-a-Million” isimli piyango, 12 Mayıs’ta bir Cumhuriyetçi olan Ohio Valisi Mike DeWine tarafından başlatıldı. DeWine’nın ofisinden yapılan açıklamada, “7 Mayıs’tan 12 Mayıs’a kıyasla 14 Mayıs’tan 19 Mayıs’a kadar olan devirde; aşı olanların sayısı 16 ve 17 yaşındakiler ortasında yüzde 94, 18 ve 19 yaşındakiler ortasında yüzde 46 ve 20 ile 49 yaş ortasındakiler arasında yüzde 55 arttı” sözlerini kullandı.

Başka taraftan, Beyaz Saray, Ohio’nun teşebbüsüne övgüde bulunurken, eyaletteki herkes piyangoyu onaylamadı. Ohio eyaletinin en üst seviye yasa koyucusu olan Demokrat Emilia Strong Sykes, çekilişi “devam eden Covid-19 krizinde kullanılabilecek önemli bir paranın berbata kullanılması” olarak nitelendirdi. Bununla aşı teşvik piyangosu New York, Maryland, Oregon ve Colorado’ya da yayıldı.

1 MİLYON DOLARLIK AŞI

Tüm dünyada duyuRUlan Covid-19 piyangosu, ABD’deki aşılama teşebbüsünü yine canlandırdı. Birçok mahallî medya kuruluşu ve radyo istasyonu, bölge sakinlerine fotoğraflarını çekmelerini ve piyangoya kaydolmalarını hatırlattı. Çekilişe 1 milyon dolarlık mükafatı kazanmak için 2,7 milyondan fazla kişi Ohio eyalet üniversitelerinden birine dört yıllık tam burs için ise 100 bin geNç kaydoldu.

İZLANDA’DA LAVLARIN DANSI

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın