• Ana Sayfa
  • Genel
  • ABD, Pekin’den yarasa mağarasından zatürre kapan madencilerin kayıtlarını istedi

ABD, Pekin’den yarasa mağarasından zatürre kapan madencilerin kayıtlarını istedi

ABD, Pekin’den yarasa mağarasından zatürre kapan madencilerin kayıtlarını istedi
Okunuyor ABD, Pekin’den yarasa mağarasından zatürre kapan madencilerin kayıtlarını istedi

ZPmBidGloU Ft sHOpj7tA

ABD Lideri Joe Biden’ın, Covid-19’un laboratuvardan mı çıktığı yoksa hayvandan beşere mı bulaştığını araştırmaları için istihbarat kurumlarına 90 gün müddet vermesinin akabinde ABD’de virüsün kaynağına ait tartışmalar tekrar alevlendi.

Fauci, Financial Times gazetesine yaptığı açıklamada, Çin idaresinin 3’ü Vuhan Viroloji Laboratuvarı’nda çalışan 9 kişinin, Covid-19 salgına dönüşmeden evvel geçirdiği süreçle ilgili kayıtları yayımlaması gerektiğini belirtti.

BİLHASSA LABORATUVARDA ÇALIŞAN 3 KİŞİNİN KAYITLARI İSTENDİ

Bu kayıtların, Covid-19’un birinci günlerine ve kökenine ışık tutacağının altını çizen Fauci, “2019’da hastalandığı argüman edilen ve laboratuvarda çalışan 3 kişinin kayıtlarını bilhassa görmek istiyorum. Bu şahıslar sahiden hastalandı mı ya da hastalandılarsa bunun nedeni neydi” sözlerini kullandı.

‘YARASA MAĞARASINA GİREN MADENCİLER’

Fauci, 3 laboratuvar çalışanının haricindeki 6 kişinin de 2012’de bir yarasa mağarasına giren madenciler olduğu ve bundan sonra zatürre geçirdiklerini, corona virüsün kaynağı olduğu sav edilen bu mağaradan alınan numunelerin ise Vuhan Viroloji Enstitüsünde saklandığının tez edildiğini belirtti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın