ABD Kongre Üyesi, Dogecoin ve 5 Altcoin’e Yatırım Yaptı!

ABD Kongre Üyesi, Dogecoin ve 5 Altcoin’e Yatırım Yaptı!
Okunuyor ABD Kongre Üyesi, Dogecoin ve 5 Altcoin’e Yatırım Yaptı!

dogecoin co founder faces harassment while meme coin hype trends among investors

ABD’de, Tenessee Temsilcisi Mark Green, kısa müddet evvel Dogecoin (DOGE)’in meteorik yükselişinden kar sağlayan birinci kongre üyelerinden biri oldu. Green’in her biri 1.000 ve 15.000 dolarlık iki farklı DOGE satın alımı gerçekleştirdiği bildirildi. Bu satın alım, kamuoyu aydınlatma formlarında açıklandı.

Dogecoin yatırımının yanı sıra 5 altcoin yatırımı daha bulunuyor

Green’in en son Dogecoin yatırımları Basic Attention Token (BAT), CELO, EOS, Ethereum (ETH) ve Stellar Lumens (XLM) üzere kapsamlı altcoin yatırımlarına eklendi. Bu bilgiler, araştırma firması Unusual Whales tarafından paylaşılan bir tahlilin akabinde ortaya çıkmıştı. Green, böylelikle, bu yeni varlıklara yatırımı onaylanan iki ABD temsilcisine katılmış oldu.

WssVZrBpW9vquZB8b86yKS

ABD eski lideri George W. Bush altında çalışan eski bir Beyaz Saray avukatı olan Richard Painter’e nazaran, daha katı kripto düzenlemeleri ile ilgili etkin tartışmaların hala devam ediyor olması nedeniyle, bir Kongre üyesi tarafından yapılan bu yatırımlar uygun değil. Açıklamalarına nazaran Painter, tüm bunlara nitekim müsaade verildiği konusuna şaşırdığını söyledi. “Düzenlemeden sorumlu yürütme organı yetkililerini düzenleyenlerle çıkar çatışması yasaları” olduğuna dikkat çekti. Kanun koyuculara neden farklı muamele edildiğini sorguladı.

Birinci DOGE satın alımı Nisan’ın başında gerçekleşti

Green, birinci satın alım sürecini 1 Nisan 2021’de, yaklaşık 0,06 dolar civarında süreç görürken gerçekleştirdi. Akabinde kripto para ünitesinin fiyatı kıymetli ölçüde yükseldi. 14 Nisan’da, Green ikinci satın alma sürecini tamamladı.

Dogecoin, 2013 yılında yalnızca bir latife olarak yaratıldı. 2021’in başında, milyarder Mark Cuban, Food Network yıldızı Guy Fieri ve Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk Doge’u toplumsal medya aracılığıyla tanıtmaya başlamadan evvel yalnızca 0.01 dolardan süreç görüyordu. Yazım sırasında DOGE fiyatı 0,30 dolar civarında, lakin bu ayın başlarında 0,72 dolara kadar yükseldi.

https cdn.cnn .com cnnnext dam assets 210419132511 bitcoin ethereum dogecoin restricted

“Salon” isimli bir platforma nazaran Green, elindeki DOGE’ların bir kısmını satmış olabilir. Green, Elon Musk’ın SNL iştiraki sırasında DOGE paylarını satmış üzere görünüyor. Enteresan bir biçimde, Dogecoin fiyatı Musk’ın şova katılmasının akabinde düştü. Green’in coin’lerini sattığı düşünüldüğü sırada DOGE 0.50 dolar civarında süreç görüyordu.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Senatör Cynthia Lummis, BTC yatırımı olduğunu açıklamıştı. Fox News’e Bitcoin’i meslektaşlarına açıklama emelinde olduğunu söyledi. Bunun epeyce sıkıntı olacağını kabul etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın