56 ülkeden bin yabancı iş insanı ayakkabı için Antalya’ya geliyor

56 ülkeden bin yabancı iş insanı ayakkabı için Antalya’ya geliyor
Okunuyor 56 ülkeden bin yabancı iş insanı ayakkabı için Antalya’ya geliyor

4nMRZnlfEk68CCgKW4 8Gg

Yılın birinci dört ayında ihracatını yüzde 15 artışla 364 milyon dolara çıkaran ayakkabı dalının en kıymetli etkinliklerinden olan Eksposhoes Ayakkabı Moda ve Saraciye Fuarı, 2-4 Haziran tarihleri ortasında Antalya’da dört kıtadan bine yakın yabancı kesim profesyonelini ağırlayacak.

100 Türk ayakkabı üreticisi, hem mevcut hem de alternatif ihracat pazarlarındaki pozisyonunu pekiştirmek için son kreasyonlarını dünyanın önde gelen ayakkabı zincirlerinin temsilcilerine sergileyecek.

“İHRACATTA İSTİKRAR İÇİN ÇABALIYORUZ”

Eksposhoes CEO’su Erkan Demir, Türk ayakkabı kesiminin dünyadaki değerli oyunculardan biri olduğunu belirterek şu tabirleri kullandı:

“Pandemi süreci çabucak her kesimi olduğu üzere ihracat odaklı çalışan ayakkabı bölümünü de olumsuz etkiledi. Bölümümüz, dünyada hakim olan tüm olumsuz şartlara karşın, yılın birinci dört ayında 364 milyon dolar fiyatında ihracat gerçekleştirdi. Global ticaretin belirsizliklerle boğuştuğu bir periyotta ihracatı bir yıl öncesine nazaran artırmak gerçek bir muvaffakiyet. Sürdürülebilir ihracat için hem yurt içi hem de yurt dışı fuarların değeri çok büyük. Kısa müddet sonra kapılarını açacağımız fuarımızda hem mevcut hem de alternatif ihracat pazarlarımızdan alıcıları üreticilerimizle buluşturacağız. Yabancı konuklarımızın 10’uncu fuarımıza ilgisi epey fazla. Başka yandan ayakkabı dalımızın ihracat pazarlarındaki pozisyonu hayli güçlü. Bu pozisyonu sürdürebilir kılmak için yabancıların üreticilerimizle buluşması kritik kıymet arz ediyor. Bana nazaran üretim kalitesi manasında dünyada birinci 5’e giren ‘Made in Turkiye’ etiketli ayakkabıları yerinde görmeleri ve üreticilerimizle ticari manada samimi ve inanca dayalı iş alakaları kurmaları istikrarlı ihracat için olmazsa olmaz. Tek amacımız ihracatın sekteye uğramaması. ”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın