3 Kritik Seviyeyi Bildi! İşte Analistin Son Bitcoin Varsayımı

3 Kritik Seviyeyi Bildi! İşte Analistin Son Bitcoin Varsayımı
Okunuyor 3 Kritik Seviyeyi Bildi! İşte Analistin Son Bitcoin Varsayımı

bitcoin cryptocurrency on the tablet RU9WTVJ

Bloomberg’in önde gelen emtia stratejisti Mike McGlone, büyük Bitcoin (BTC) düzeltmesinin öncü kripto para ünitesinin 100.000 dolara ulaşmasını geciktirip geciktirmeyeceği konusundaki kestirimi Twitter üzerinden paylaştı. Daha evvel Bitcoin’de 3 kıymetli fiyat düzeyini bilen McGlone, en büyük kripto para ünitesinde “bullish” olmaya, yani yükseliş görünümünü muhafazaya devam ediyor.

McGlone’dan Bitcoin iddiası: Düzeltmeye karşın hâlâ 100.000 dolara giden yolda

McGlone, Bitcoin’in gerilemesinin, mevcut BTC boğa piyasasını 100.000 dolara sürükleyen yolda destekleyen tıpkı nedenlerden kaynakladığını tweetledi. Bu iddia, geçen yıl stratejist tarafından 2025 yılı için yapılmıştı. Analiste nazaran yüzde 54’lük BTC düzeltmesini tetikleyen ana faktör, BTC madenciliğinin “kapsamlı güç kullanımı”, yani karbon ayak izi.

shutterstock 723329638

Bununla birlikte stratejist, bu durumun Bitcoin’in gücünü ve “daha yeşil hale geldiği” gerçeğini temsil ettiğini belirtti. Mike McGlone ayrıyeten bu yıl için “güçlü Bitcoin temellerini” gösteren bir grafik paylaştı. İkinci grafik, Bitcoin arzının keskin düşüş gösterdiğine işaret ediyor.

Mike McGlone’un evvelki varsayımları

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bloomberg analisti McGlone, daha evvel başarılı birkaç iddiada bulunmuştu. Bunlardan kimileri ise şöyle: 2020’nin başlarında BTC fiyatının 10 bin doları göreceğini iddia etmişti ve bu iddiası gerçekleşti. Ayrıyeten, BTC fiyatının 9 bin dolar düzeylerinde olduğu 2020’nin son aylarında 12 bin doların geleceğinin muştusunu vermişti. Bunun dışında McGlone, 2021 yılında BTC fiyatında 50.000 doların görüleceğine dair kestirimlerde bulunmuştu ve bu düzeyler Şubat ayının ortalarında görüldü.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın