29 vilayette eğitime kar mahzuru

29 vilayette eğitime kar mahzuru
Okunuyor 29 vilayette eğitime kar mahzuru

lstQm8C9bkuMpb1PcpEzzA

Ağır kar yağışı, don ve buzlanma nedeniyle 29 ilin tamamında yahut kimi ilçelerinde 11 Mart Cuma günü eğitime orta verildiği bildirildi.

Ortalarında İstanbul, Kayseri, Hakkari, Sakarya, Kocaeli, Gümüşhane, Yozgar, Kars ve Muş’un da bulunduğu o vilayetler…

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar’da ağır kar yağışı nedeniyle 3 ilçede okulların tamamında, 9 ilçede ise taşımalı eğitime bugün orta verildi.

Kaymakamlıkların toplumsal medya hesaplarından yapılan açıklamalarda, Emirdağ, Bolvadin ve Bayat ilçelerinde okulların geneli, Dinar, Hocalar, İhsaniye, Sultandağı, Hocalar, Çay, Dazkırı, Başmakçı ve İscehisar ilçelerinde ise taşımalı eğitime 11 Mart Cuma günü eğitim öğretime orta verildiği bildirildi.

Balıkesir

Balıkesir’de ağır kar yağışı nedeniyle bugün 6 ilçede daha okullar tatil edildi.

Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte tesirini sürdüren kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Altıeylül, Karesi, Dursunbey, İvrindi, Kepsut ve Savaştepe’de de yarın eğitime orta verildiği belirtildi.

Vali Hasan Şıldak da toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kara “Sayın Valim tatil istiyoruz” yazan öğrencilerin fotoğraflarını paylaşıp “Sevgili öğrencilerimizi kırmayalım o zaman” cevabıyla okulların tatil edildiğini duyurdu.

Açıklamada, engelli ve gebe kamu çalışanlarının de yarın müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Kentte, evvelki gün Balya, Bandırma, Manyas, Susurluk, Erdek, Gönen ve Marmara’da perşembe ve cuma günü eğitime orta verildiği açıklanmıştı.

Bartın

Bartın Üniversitesinde beklenen ağır kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime orta verildiği bildirildi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde 11 Mart Cuma günü ağır kar yağışı beklendiği belirtildi.

Üniversitede merkez ve ilçe yerleşkelerinde yüz yüze eğitime yarın orta verildiği aktarılan açıklamada, teorik derslerin tümünün çevrim içi olarak yapılacağı kaydedildi.

Bayburt

Bayburt’ta ağır kar yağışı nedeniyle bugün eğitime orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, vilayet genelinde tesirli olan kar yağışı sebebiyle yaşanabilecek aksilikleri engellemek için Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm kademeler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde yarın eğitim ve öğretim faaliyetlerine orta verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında misyonlu engelli ve gebe işçinin yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Bitlis

Bitlis merkez ve köyleriyle Tatvan ve Mutki ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bugün orta verildi.

Mutki Kaymakamlığı da kar yağışı nedeniyle ilçedeki resmi ve özel tüm eğitim kurumlarında eğitime orta verildiğini, kamuda çalışan manisi ve gebelerin de idari müsaadeli sayılacağını duyurdu.

Çanakkale

Çanakkale’nin Biga ve Bayramiç ilçelerinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle taşımalı eğitime, Çan ve Yenice ilçelerinde ise tüm okullarda eğitime bir gün orta verildi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya nazaran, kentin birtakım noktalarında kar yağışının tesirli olduğu belirtildi.

Açıklamada, meteorolojiden alınan son datalara nazaran bölgedeki aksilikleri önlemek için, Bayramiç ve Biga’da taşımalı eğitime, Çan ve Yenice’de ise tüm okullarda eğitim ve öğretime 11 Mart’ta, bir gün orta verildiği, vilayet merkezi ve öteki ilçelerde şu an için bir olumsuzluk bulunmadığı kaydedildi.

Erzurum

Erzurum’un 3 ilçesindeki okullarda olumsuz hava şartları nedeniyle bugün eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle Yakutiye, Palandöken ve Aziziye ilçelerinde kamu ve özel okulların tamamında cuma günü eğitime bir gün orta verildiği belirtildi.

Açıklamada, engelli ve gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Hakkari

Hakkari’de olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bugün orta verildi.

Valiliğin toplumsal medya hesabından yapılan bilgilendirmeye nazaran, kar yağışı nedeniyle Valilik kararıyla 11 Mart Cuma vilayet merkezi ve Yüksekova ilçesinde eğitime bir gün orta verildiği belirtildi.

Kamu kurumlarındaki engelli ve gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağı duyuruldu.

Isparta

Isparta’da kar yağışı nedeniyle eğitime bugün orta verildi.

Isparta Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte akşam saatlerinde başlayan kar yağışının yarın da süreceği belirtildi.

Kar yağışının akabinde hava sıcaklığında da düşüş yaşanacağı bildirilen açıklamada, “İl genelinde 11 Mart Cuma günü Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm kademe okullar, özel anaokulları, özel eğitim, rehabilitasyon merkezleri, türlü kurslar, motorlu şoför kursları, uygulama eğitim merkezleri, okullarda devam eden destekleme ve yetiştirme kursları faaliyetlerine bir gün müddetle orta verilmiştir.” denildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe işçinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Karaman

Karaman’da tesirli olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle vilayet merkezi ile Başyayla, Sarıveliler, Ermenek, Kazımkarabekir ve Ayrancı ilçelerinde bugün eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları sebebiyle vilayet merkezi ile Başyayla, Sarıveliler, Ermenek, Kazımkarabekir ve Ayrancı ilçelerinde Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda ve Halk Eğitim merkezlerinde eğitime 11 Mart Cuma günü orta verildiğini belirtti.

Açıklamada, kamu kurumlarında misyonlu engelli ve gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağı bildirildi.

Kastamonu

Kastamonu’da ağır kar yağışı nedeniyle 7 ilçede eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye nazaran, Ağlı, Bozkurt, Doğanyurt ,Cide, Küre ve Şenpazar ilçelerinde tesirli olması beklenen kar ve buzlanma nedeniyle 11 Mart Cuma günü eğitim öğretime orta verildi.

İnebolu ilçesinde de taşımalı eğitime bugün orta verildiği öğrenildi.

Kayseri

Kayseri’de ağır kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün orta verildi.

Vali Şehmus Günaydın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu tabirlere yer verdi:

“İlimiz merkez ve bütün ilçelerimizde ağır kar yağışı nedeniyle 11.03.2022 tarihinde eğitim öğretimin her kademesine (rehabilitasyon merkezleri dahil ) orta verilmiştir. Gebe, engelli ve gazi işçimiz idari müsaadeli sayılacaktır.”

Konya

Konya’da tesirli olan kar yağışı nedeniyle 16 ilçede bugün yüz yüze eğitime orta verildi.

İlçe hıfzıssıhha heyetleri kararınca Ahırlı, Akşehir, Akören, Derebucak, Doğanhisar, Kadınhanı, Sarayönü, Yunak, Taşkent, Hüyük, Hadim, Bozkır, Beyşehir, Yalıhüyük, Selçuklu, Meram ilçelerinin kırsal mahallelerinde kar yağışı, soğuk ve buzlanmadan ötürü meydana gelebilecek risk ile aksiliklere karşı önleyici önlem olarak birinci ve orta dereceli okullarda 11 Mart Cuma günü uzaktan eğitim gerçekleştirilecek.

Nevşehir

Nevşehir’de gece başlaması beklenen kar yağışı nedeniyle eğitime bugün orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının akabinde hava sıcaklığında düşüş yaşanacağı belirtilerek, “İlimizde tesirli olması beklenen kar yağışının oluşturacağı olumsuz şartlar ve mümkün buzlanma tehlikesi nedeniyle eğitim öğretime 11 Mart cuma günü bir gün müddetle orta verilmiştir” denildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe çalışanın de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Niğde

Niğde’de beklenen ağır kar yağışı nedeniyle eğitime yarın orta verildiği bildirildi.

“İl genelinde faaliyet gösteren tüm eğitim ve öğretim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, kreşler, anaokulları, gündüz bakımevleri ve çocuk kulüplerinde, 11 Mart tarihinde bir gün mühletle eğitim ve öğretime orta verilmesi, bu kapsamda 6 yaşından küçük çocuğu olan bayan kamu çalışanları ile vilayet genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında vazife yapan gebe çalışanlar ile engelli çalışanın, kronik rahatsızlığı bulunan kamu çalışanlarının anılan tarihte bir gün mühletle idari müsaadeli sayılmalarına karar verilmiştir.”

Samsun

Samsun’un 9 ilçesindeki kimi okullarda kar yağışı ile buzlanma nedeniyle eğitime bir gün orta verildi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Alaçam, Canik, Havza, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Tekkeköy, Vezirköprü ve Yakakent ilçelerinde olumsuz hava koşullarının tesirli olduğu bildirildi.

Bu ilçelerde kar ve buzlanma nedeniyle 11 Mart cuma günü kimi okulların tatil edildiği belirtilen açıklamada, eğitimin uzaktan yapılacağı kaydedildi.

Eğitim öğretime orta verilen okulların ayrıntılı listesine, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünün internet sitesinden ulaşılabilir.

Sinop

Sinop’ta kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitim öğretime bugün orta verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik bilgilere nazaran kentte makûs hava şartlarının tesirli olmasının beklendiği belirtildi.

Değerlendirmeler sonucu 11 Mart Cuma günü vilayet genelindeki tüm okullarda eğitim öğretime orta verileceği tabir edilen açıklamada, kamuda çalışan engelli işçi ile gebe emekçi ve memurların da yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Açıklamada, yarın özel eğitim kurumları ile halk eğitim merkezlerindeki kurslara da orta verildiği bildirildi.

Muğla

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde, kar yağışı ve elverişsiz hava kaideleri nedeniyle eğitime bugün orta verildiği bildirildi.

Kavaklıdere Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede ağır kar yağışı ve elverişsiz hava kurallarının tesirini sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, İlçe Hıfzıssıhha Konseyi kararınca ağır kar ve buzlanma tehlikesine karşı 11 Mart Cuma ilçe genelinde temel eğitim, ortaöğretim ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime orta verildiği kaydedildi.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçede kar yağışının tesirli olduğu belirtildi.

Açıklamada, kar yağışı nedeniyle ilçede taşımalı eğitim gören öğrenciler için 11 Mart Cuma günü okulların tatil edildiği kaydedildi.

Ordu

Ordu’nun kimi ilçelerinde kar yağışı ile buzlanma nedeniyle eğitime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava kaidelerinin kent genelinde tesirli olduğu belirtildi.

Ağır kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinde 11 Mart cuma günü eğitime orta verildiği aktarıldı.

Perşembe ilçesinde taşımalı eğitim, Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinin kırsal mahallelerinde tüm okullarda, ilçelerin genelinde ise taşımalı eğitime yarın orta verildiği söz edildi.

Açıklamada, kelam konusu ilçelerdeki engelli ve gebe kamu vazifelileri yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Zonguldak

Zonguldak’ta olumsuz hava şartları nedeniyle yarın eğitime orta verildiği bildirildi.

Açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“İlimiz genelinde tüm resmi ve özel temel eğitim ve orta öğretim kurumları, halk eğitim merkezleri, özel eğitim kursları, motorlu taşıt şoför kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki destek kurslarında eğitim öğretim faaliyetlerine 11 Mart Cuma günü 1 gün müddetle orta verilmesine karar verilmiştir.”

Bu müddet zarfında engelli ve gebe kamu çalışanlarının da idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın