• Ana Sayfa
  • Haberler
  • 2021 AÖL kayıt yenileme süreçleri ne vakit? (AÖL 3. periyot imtihanları ne vakit?)

2021 AÖL kayıt yenileme süreçleri ne vakit? (AÖL 3. periyot imtihanları ne vakit?)

2021 AÖL kayıt yenileme süreçleri ne vakit? (AÖL 3. periyot imtihanları ne vakit?)
Okunuyor 2021 AÖL kayıt yenileme süreçleri ne vakit? (AÖL 3. periyot imtihanları ne vakit?)

0Dq2HZzDmUmofvcAUFJUwA

29 Nisan-17 Mayıs tarihleri ortasında yapılması planlanan açık lise kayıt yenileme süreçleri, tam kapanma periyoduna denk gelmesi sebebiyle ertelenmişti.

Bu kapsamda AÖL kayıt yenileme süreçlerinin, 17 Mayıs-11 Haziran 2021 tarihleri ortasında yapılması kararı alındı.

Öğrencilerin, açık öğretim lisesi 3. devir içerisinde uygulanan imtihanlara iştirak sağlayabilmesi için bu tarihler ortasında kayıt yenileme süreçlerini tamamlamaları ve ders seçimlerini yapmaları gerekiyor.

AÖL İMTİHANLARI NE VAKİT?

Ulusal Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran, 2020-2021 eğitim öğretim yılı Açık Lise 3. devir imtihanlarının, 03-07 Temmuz 2021 tarihleri ortasında çevrim içi olarak yapılacağı belirtildi.

AÖL KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrencilerden 2 Temmuz 2004 (dahil) ve öncesi doğum tarihliler kayıt yenileyebilecektir.

Açık Öğretim Lisesine yeni (ilk) kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerden yalnızca e-okuldan ilköğretim yahut ortaokul mezunu bilgisi yahut açık ortaokul mezunu olarak gelenlerin yeni (ilk) kaydı alınacaktır. (Öğrencinin e- okulda ilköğretim yahut ortaokul bilgisi olup lise bilgisi de varsa yeni (ilk) kaydı alınmayacaktır.

Yeni (ilk) kayıt olan öğrencilerin, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri aracılığıyla kendilerine ilişkin biyometrik fotoğraflarını sisteme taratmaları gerekmektedir.

Öğrencilerin Açık Öğretim Lisesi Bilgi İdare Sistemine girerek adres bilgileri sekmesi altından adres ve telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir.

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleksel Açık Öğretim Lisesinden Açık Öğretim Lisesine geçiş (nakil) yapacak öğrencilerden e- okulda bilgisi olan öğrenciler hariç olmak üzere, birinci kayıt evrağına nazaran sistemde tasdikname-öğrenim durum dokümanı yahut ilköğretim-ortaokul mezuniyet evrakı yahut yurtdışı denklik dokümanı taralı olmayanların geçişleri engellenecektir. Bu durumdaki öğrencilerin ilgili evraklarını sisteme tarattırmaları gerekmektedir. Evraklar sistemde ilgili alana tarandıktan sonra geçiş (nakil) süreci yapılacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın