2006’da öldürülen futbolcu FIFA 21’e getirildi

2006’da öldürülen futbolcu FIFA 21’e getirildi
Okunuyor 2006’da öldürülen futbolcu FIFA 21’e getirildi

Son periyotta bilhassa FIFA sayesinde hayatını kaybeden bir periyoda damga vurmuş birçok oyuncu ile oynama imkanına sahip oluyorduk. Johan Cruyff, George Best, Maradona ve Puskas bunlardan yalnızca bazıları… Fakat durum bu sefer farklı. Oyuna getirilen bir futbolcu uzun yıllar akılda kalacak.

Bu atılım, 2006 yılında hayatını kaybeden bir futbolcunun babası aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Günümüz teknolojileri ile geri getirilen oyuncunun, art planda büyük hayal kırıklıkları içeren hüzünlü bir kıssası var.

FIFA 21 ile geri getirilen futbolcu: Kiyan Prince

Futbolcu olma hayali ile yanıp tutuşan Kiyan Prince, 2006 yılında şimdi 15 yaşında iken Edgware’deki okulunun önünde bir arbedeyi ayırmaya çalışırken bıçaklanarak öldürüldü. Birebir vakitte Quenns Park Rangers genç grubunda oynayan futbolcunun vefatı, o devir tüm dünyayı derinden sarsmıştı.

Kiyan Prince’nin mevti sonrası babası Dr Mark Prince OBE, oğlunun ismini taşıyan bir vakıf kurdu. Bu vakıf, uzun yıllardır hayatını bıçaklı atak cürümleri ve çete kültürü ile uğraş ediyor. Hatta vakfın uğraşı sonrası, insanların yasal olarak bıçak alabilecekleri yaş 18’e çıkarılmıştı. Futbolcunun babası OBE, oğlunu “hayatı çok erken alınmış genç bir siyahi çocuk” olarak nitelendiriyor.

2006da oldurulen futbolcu fifa 21e getirildi 1

Bu yıl itibariyle oğlunun 15. mevt yıldönümü anacak olan Prince OBE, oğlunun en büyük hayallerinden birini gerçekleştirdi. Bu atak, bilhassa futbolcunun kulübü Queens Park Rangers ve taraftarı tarafından sevinçle karşılandı,

Genç futbolcu Kiyan Prince, grubu ile profesyonel mukavele imzalayarak FIFA oyunlarında yer almak istiyordu. Vefatına kadar da ağzından düşürmediği tek şey neredeyse buydu. Oğlunun bu hayalini gerçekleştiren baba, Kiyan Prince’ı FIFA 21 oyununa ekledi.

Doğal ki, bu süreç için hayli ileri teknolojiler kullanıldı. Şayet yaşasaydı 30 yaşında olacak futbolcu, Deep Fake ve illüstrasyon teknolojisi ile yine tasarlandı. Öte yandan, futbolcunun yaşadığı devirden imajlar ve oyun tarzı de FIFA 21’e başarılı bir halde eklendi.

Genç futbolcu, hayalini kurduğu QPR grubunda 30 numaralı formayı giyecek. Her ne kadar genç futbolcu bu hayalini gerçekleştiremese de babası, oğlunun çocukluk hayalini gerçekleştiren bu atılımın öteki gençlere de tıpkı şeyi yapma konusunda ilham vereceğini umuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın