2 Usta Analist Açıkladı: Bitcoin Death Cross’undan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

2 Usta Analist Açıkladı: Bitcoin Death Cross’undan Nasıl Kurtulabilirsiniz?
Okunuyor 2 Usta Analist Açıkladı: Bitcoin Death Cross’undan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

file 252

Son günlerde Bitcoin, tepe fiyatlarından 30.000 dolar düzeylerine kadar düştü. Fakat  analistlere nazaran, bir ayı sinyali olan Death Cross ise artık BTC grafiklerinde. Düşüşün devam edeceğine işaret eden bu gösterge nedeniyle yatırımcılar nasıl bir konum almalı? Piyasayı artık hangi senaryolar bekliyor? 2 usta analist bu mevzuyu yorumladı…

Bitcoin Death Cross’dan korunmak için ne yapmalı? Benjamin Cowen açıklıyor

Tanınan kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in büyük ölçüde düşüş gösteren bir teknik göstergeye çarpmaktan nasıl kaçınabileceğini açıklıyor. Yeni tahlilinde Benjamin Cowen, Bitcoin’in rastgele bir varlık için büyük ölçüde düşüş sinyali olarak kabul edilen bir hareket olan “Death Cross” yahut 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların geçişinden nasıl uzak durabileceğini açıklıyor.

blank

Benjamin Cowen’e nazaran, BTC/USD paritesi grafiği dururken, iki hareketli ortalama birbirine hakikat eğimli ve önümüzdeki haftalarda potansiyel bir kesişmeye işaret ediyor. Yakından takip edilen analiste nazaran, Bitcoin’in Death Cross’un devreye girmesini önlemek için Haziran ayında her gün ortalama 800 dolar yükselmesi gerekecek. Benjamin Cowen bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Günde ortalama 300 dolara çıksak bile, tekrar de Death Cross alacağız. Günde 400 dolar, hala Death Cross alıyoruz. Günde 500 dolar, hala Death Cross alıyoruz. Günde 600 dolar hala Death Cross alıyoruz. Death Cross’dan kaçınmanın yolu, şayet Bitcoin’in fiyatı bugünden itibaren ortalama olarak günde yaklaşık 800 dolar artacak olsaydı, o vakit bir Death Cross’dan kaçınırdık. Yani bu nasıl görünecek, Temmuz ayına kadar 60.000 dolarda olmamız gerekiyor. Temmuz ayının başında, aşağı üst 60.000 dolara geri dönmemiz gerekiyor.

Michael van de Poppe: Şu anda husus Death Cross ile çevrili…

Birçok kripto para analisti Bitcoin’e Death Cross’un tesirlerini tartışırken, analist Michael van de Poppe bunun büyük ölçüde ilgisiz bir gösterge olduğunu savunuyor. Michael van de Poppe’ye nazaran, BTC rallisine devam ederken iki hareketli ortalamanın yine çaprazlamadan evvel kısa bir müddet birbirini geçmemesi için hiçbir neden yok. Michael van de Poppe bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu anda bahis Death Cross ile çevrili… Stratejinize nasıl yarar sağlayacak? Öyle değil. Bu yalnızca önyargınıza uyuyor. Zira para kaybediyormuş üzere hissediyorsunuz ve daha da fazla para kaybedeceğinizi hissediyorsunuz ve bu nedenle bir ayı piyasamız var. 

blank

Michael van de Poppe, Bitoin konusunda Death Cross’a odaklanmak yerine daha çok 29.000 dolar ile 32.000 dolar ortasındaki genel dayanak alanıyla ilgileniyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla BTC varsayımı için “Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Bu Düzeyleri Görebiliriz!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın