2. Memleketler arası Tabiat BAP konferansı, 13 alanda iştirakle başlıyor

2. Memleketler arası Tabiat BAP konferansı, 13 alanda iştirakle başlıyor
Okunuyor 2. Memleketler arası Tabiat BAP konferansı, 13 alanda iştirakle başlıyor

9lNkC Ag8UeHBUV pb12yA

2. Memleketler arası Tabiat BAP (D-BAP) Öğrenci Konferansı, profesörlerin ilham verici konuşmalarını ve bilimsel araştırma projelerini öğrencilerle buluşturuyor.

Türkiye’nin lise seviyesinde ve akademisyenlerin iştirakiyle birinci bilimsel kongresinin düzenlenmesiyle, üç yıl evvel başlayan süreç, şu ana dek 4500 bilimsel araştırma projesi üreten öğrenciler için en değerli platformlardan birine dönüştü.

Konferans, İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji İdare Konseyi Lideri Prof. Dr. Ali Deniz ve İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Genel Müdürü Ali İstek Lüle’nin açılış konuşmalarıyla başlayacak. Program kapsamında, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ömer Yavaş’ın “CERN ve Türkiye’nin CERN’e ortak üyeliğinin sunduğu fırsatlar” ve İstinye Üniversitesi’nden Prof. Dr. Şafak Ural’ın “Felsefesiz bilim olur mu?” başlıklı konuşmaları da yer alacak.

Q32uREbjPkecnK93BvHNQA

“HEDEFİMİZ, GENÇ BİLİM İNSANLARI YETİŞTİRMEK”

İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji Genel Müdürü Ali İstek Lüle, Tabiat BAP konferansının, yalnızca İTÜ ETA Vakfı Tabiat Koleji öğrencileri için değil, ülkenin tüm lise gençliği için kıymetli bir fırsat olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: Proje modelli eğitim anlayışımızın temeli bilimdir. Öğrencilerimizin akademik hayata hazırlanması için bilimsel süreç marifetlerini geliştiriyoruz. Bu nedenle araştırma basamaklarını, akademik dürüstlüğü lisede öğrenmelerini hedefliyoruz. Maksat ve vizyonumuz; bilim dünyasının dikkatini çekmek ve genç bilim insanlarının yetişmesine katkıda bulunmak. Son 3 yıl içinde öğrencilerimiz 4500 bilimsel araştırma projesi üretti. Bunları çeşitli platformlarda sundular. Ulusal ve memleketler arası bilimsel proje müsabakalarına katıldılar. Yıl sonunda da Tabiat BAP Konferansı’na katılarak tahsili zenginleştiriyorlar.

Tabiat BAP Konferansı’nda öğrenciler bilimsel projelerini sergileyecek. Fen ve toplumsal bilimler alanlarında çalışan bilim insanları öğrencilerle bir ortaya gelecek ve farklı disiplinlerde bilgi etkileşimi sağlanacak. Konferansta, 14 ana başlık üzerinde projeler sunuluyor.

Matematik, Fizik, Fizik CERN-BL4S, Kimya, Biyoloji, Biyoloji DNA Makale, Edebiyat, Tarih, Coğrafya, İdeoloji, Psikoloji, t-MBA (Gençler için MBA), Bilgi Teknolojisi alanlarında çalışmalar pahalandırılacak ve ISBN numarası tahsis edilmiş elektronik bildiri kitabında yayınlanacak.

Tabiat BAP Öğrenci Konferansı programıyla ilgili ayrıntılı bilgi için, http://dogabapkonferans.com/ adresi ziyaret edilebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın