2 Başarılı Analist: Altın Haftaya Bu Düzeyleri Görebilir!

2 Başarılı Analist: Altın Haftaya Bu Düzeyleri Görebilir!
Okunuyor 2 Başarılı Analist: Altın Haftaya Bu Düzeyleri Görebilir!

gold aaa getty

Altın fiyatları Perşembe günü yükseldi ve Doğu Avrupa’daki çatışmalar ağırlaşırken ve Rusya-Ukrayna uyuşmazlığını sona erdirmek için müzakerelerin sona ermesi umuduyla tırmanışına devam etti. ABD Merkez bankası liderinin konuşmaları ve Rusya-Ukrayna gerginliği derken, analistler artık neler bekliyor? Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

ThinkMarkets analisti: Altın aslında yükselişteydi

ThinkMarkets.com piyasa analisti Fawad Razaqzada Perşembe günkü bir araştırma notunda, “Ukrayna ihtilafı altına büyük bir takviye kaynağı daha ekledi, lakin kıymetli metal tüm bunlar olmadan evvel esasen yükselişteydi” dedi. Değerli metaldeki fiyat artışı, Rus birliklerinin Kherson kentini aldıktan ve Zaporizhya’ya hakikat hareket ettikten sonra Ukrayna’nın güneyinde ilerlemesiyle geldi.

The Name Who Knows the Critical Moves of the Gold

Yatırımcılar, jeopolitik belirsizlik ortamında bu limanların algılanan güvenliğine yöneldikçe, altın ve başka kıymetli metaller aranıyor. Razaqzada, Doğu Avrupa’da ateşkes muhtemelliğine ait kuşkuların külçe altın alımını desteklediğini söyledi. Nisan altın vadeli süreçleri Çarşamba günü yüzde 1.1’lik düşüşün akabinde ons başına 1.935.90 dolara yerleşti. Değerli metal, son beş haftanın dördüncü olumlu haftasını işaret ederek, şu ana kadar yüzde 2,6’lık bir haftalık artış izliyordu.

Analist, altının 2.000 doların üzerine çıkmasını bekliyor

Yatırımcılar da para siyasetinin izlediği yolu izliyor. Federal Rezerv Lideri Jerome Powell, Temsilciler Meclisi komitesine enflasyonla gayret için iki hafta içinde çeyrek puanlık bir faiz artışı önereceğini söyledi. Bunu söyledikten bir gün sonra ikinci gün kongre sözünde bulundu. Powell Perşembe günü Senato Bankacılık Komitesi’ne verdiği demeçte, “En azından bir müddetliğine enflasyon üzerinde üst istikametli bir baskı göreceğiz. Şu anda, siyaset yürütme formumuzda dikkatli olmamız bizim için kıymetli zira işler çok bilinmeyen ve bu belirsizliğe bir şey eklemek istemiyoruz” dedi.

King World News Another Bullish Gold Catalyst Plus The 22Light22 At The End Of The Tunnel

Razaqzada, “Bu tabana karşı, altının 2000 doların çok üzerine çıkmasını bekliyorum” dedi. ActivTrades’in kıdemli analisti Ricardo Evangelista, yatırımcıların “bir tarafta Ukrayna’da devam eden savaşın yarattığı artan jeostratejik riski ve başka tarafta Fed’in para siyasetini sıkılaştırma yaklaşımının ölçümünü hesaba katarak dengeleyici bir davranış sergilediklerini” söyledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın