2 Amerikan Devinden Bitcoin İtirafları: 1848’deki Altın’a Benziyor!

2 Amerikan Devinden Bitcoin İtirafları: 1848’deki Altın’a Benziyor!
Okunuyor 2 Amerikan Devinden Bitcoin İtirafları: 1848’deki Altın’a Benziyor!

stock photos fotos download please leave a comment and add my picture to your favourites tha scaled

Dünyanın en pahalı kripto para ünitesi olan Bitcoin, son günlerde olumsuz piyasa akışlarıyla karşı karşıya. Önder para ünitesi dün yaklaşık 31.000 dolara kadar düştü. Lakin Amerikalı milyarder ve yatırım bankacısı Ken Moelis, Bitcoin’deki son çılgınlığın 1848’deki altına hamlesine benzediğini söyledi. Amerikalı milyarder, kripto para ünitesi piyasasını yakından izlediğini de ekledi. Amerikalı iş adamı ve hedge fon yöneticisi Marc Lasry ise büyük ölçüde Bitcoin satın alma dileğini lisana getirdi.

Amerikalı milyarder: Bitcoin (BTC)’deki son çılgınlık 1848’deki altın hamlesine benziyor!

Amerikalı milyarder ve yatırım bankacısı Ken Moelis, Bloomberg ile yakın tarihli bir  röportajda, Bitcoin’deki son çılgınlığın 1848’deki altına atağına benzediğini söyledi. Kripto para piyasasının geleceği hakkında yorum yapan ünlü milyarder, artan bir ilgi olduğundan bahsetti. Bitcoin ve öteki kripto para üniteleri ise son günlerde kırmızı tahtada süreç görüyor ve BTC dün yaklaşık 31.000 dolara düştü. Ken Moelis mevzuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Uzmanlığa sahip olmaya odaklandık. Kripto para büyük bir pazar. Piyasada çok fazla sermaye var. Birkaç proje var. 1848’deki altına atak üzere, birçok insan yerde altın olup olmadığını bilmiyordu. Ancak insanların ne istediğini ve başarılı olmak için hangi araçlara gereksinim duyduklarını bilmemiz gerekiyor. Bitcoin ve öbür kripto paraları takip etmeye çalışıyorum. 

hash 1

Marc Lasry: Başkan kripto para Bitcoin’den çok daha fazlasını almalıydım!

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, yatırım bankacılığı firması Moelis and Company’nin kurucusunun varlıkları, 1 milyar doların üzerinde. BTC fiyatındaki son düşüşe karşın, kurumsal alıcılar bu hafta önde gelen kripto para ünitesinden satın alındığını duyurdu. 

Önde gelen bir iş zekası firması olan MicroStrategy, dün şirketin yaklaşık 500 milyon dolar kıymetinde ek BTC satın alarak Bitcoin portföyünü genişletmeyi planladığını duyurdu. Şirketin şu anda 92.000’den fazla BTC’si var. Amerikalı iş adamı ve hedge fon yöneticisi Marc Lasry, CNBC ile yakın vakitte yaptığı bir röportajda, büyük ölçüde Bitcoin satın alma dileğini lisana getirdi. Marc Lasry hususa yönelik şu açıklamayı yaptı:

Size Bitcoin’in 100.000 dolara gidebileceği tarafında bir kestirim yapabilirim ve ayrıyeten BTC’nin 20.000 dolara gideceği hakkında da bir kestirim yapabilirim. Ancak, giderek daha fazla insan Bitcoin kullanmaya devam ettikçe, fiyat yükselmeye devam edecek. Düşündüğümden biraz daha süratli oldu. Çok daha fazlasını almalıydım…

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın