19 vilayette eğitime kar mahzuru

19 vilayette eğitime kar mahzuru
Okunuyor 19 vilayette eğitime kar mahzuru

lstQm8C9bkuMpb1PcpEzzA

Ağır kar yağışı, don ve buzlanma nedeniyle 18 ilin tamamında yahut birtakım ilçelerinde 14 Mart Pazartesi günü eğitime orta verildiği bildirildi.

BİNGÖL

Bingöl’de kar nedeniyle eğitime bugün orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kent genelinde ağır kar yağışının ve olumsuz hava şartlarının devam ettiği belirtildi.

Yaşanabilecek aksaklıklar nedeniyle merkez ve tüm ilçelerde eğitim ve öğretime bugün orta verildiği bildirildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında vazifeli engelli ve gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

GİRESUN

Giresun’da kar yağışı nedeniyle vilayet genelindeki tüm okullarda bugün eğitime orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Vilayet Genel Hıfzıssıhha Meclisinin, Vali Enver Ünlü başkanlığında Valilik makamında toplandığı belirtildi.

Toplantıda, vilayet genelinde eğitime orta verilmesi kararının alındığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İlimizde yaşanan ağır kar yağışı, olumsuz hava şartları ve buzlanma nedeniyle Meteorolojiden yapılan ihtarlar da dikkate alınarak, ilimiz genelinde 14 Mart Pazartesi günü, resmi ve özel tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, özel öğretim kurslarında ve özel rehabilitasyon merkezlerinde eğitim öğretime bir gün mühletle orta verilmiştir.”

Açıklamada, vilayet genelinde engelli ve gebe çalışanın idari müsaadeli sayılacağı da tabir edildi.

BİTLİS

Bitlis merkez ve bağlı köylerle Güroymak ve Tatvan ilçelerinde ağır kar nedeniyle eğitime bugün orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava kaideleri ve ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar nedeniyle vilayet merkezi ile bağlı köy ve beldelerdeki tüm resmi ve özel okullarda eğitime bir gün orta verildiği belirtildi.

Güroymak ilçesinde de olumsuz hava şartları nedeniyle bugün 16 köy ve 4 mezrada okullar tatil edildi.

Tatvan Kaymakamlığından yapılan açıklamada da ilçede olumsuz hava şartlarının tesirli olduğu belirtildi.

Tüm resmi ve özel okullarda eğitime orta verildiği aktarılan açıklamada, ​​​​​​​kamu kurumlarında çalışan gebe ve engelli çalışanın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

RİZE

Rize’de kar yağışı nedeniyle vilayet genelindeki tüm okullarda bugün eğitime orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde devam eden kar yağışı ve buna bağlı risklerin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı tehlikesi olduğu vurgulanarak, “İlimiz genelinde tüm resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt şoför kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki destek kurslarında eğitim öğretim faaliyetlerine 14 Mart 2022 Pazartesi günü bir gün mühletle orta verilmesine karar verilmiştir.” tabirlerine yer verildi.

Açıklamada, engelli ve gebe kamu çalışanlarının da idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

HATAY

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde devam eden kar yağışı nedeniyle eğitime bugün orta verildi.

Yayladağı Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Valilik kararı yeterince, ilçede devam eden olumsuz hava kuralları nedeniyle 14 Mart’ta bir gün mühletle eğitime orta verildiği belirtildi.

Öte yandan, ilçede sabah saatlerinde tesirli olan kar yağışı nedeniyle kapanan 21 mahallenin yolunu açma çalışmaları sürüyor.

ADIYAMAN

Adıyaman’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkeze bağlı köy ve beldelerde taşımalı eğitime 1 gün orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, vilayet genelinde tesirli olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle merkeze bağlı köy ve belde okullarındaki taşımalı eğitim ve öğretimin 14 Mart Pazartesi günü tatil edildiği bildirildi.

ORDU

Ordu’da kar yağışı nedeniyle vilayet genelindeki tüm okullarda bugün eğitime orta verildiği bildirildi.

Vali Tuncay Sonel, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu tabirlere yer verdi:

“Kar yağışı devam edecek. Buzlanma ve çok soğuk da var. Sizlerin sıhhati çok kıymetli. Sizleri düşünerek 14 Mart 2022 Pazartesi bir gün mühletle Ordu genelinde eğitime orta verdik”

Vali Sonel, manisi olan ve gebe kamu vazifelilerinin de idari müsaadeli sayılacağını söz etti.

DİYARBAKIR 

Diyarbakır’ın Çınar ilçesi Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, ağır kar yağışı nedeniyle yarın ilçe genelinde eğitime 1 gün orta verildiğini bildirdi.

Büyüknalçacı yaptığı yazılı açıklamada, “İlçemiz Çınar’da tesirli olan ağır kar yağışı ve ulaşımda yaşanabilecek beklenen riskler nedeniyle 14.03.2022 Pazartesi günü ilçe genelinde eğitim ve öğretime 1 gün müddet ile orta verilmiştir” dedi.

GAZİANTEP

Gaziantep’te kar yağışı nedeniyle eğitime bugün orta verildi, engelli ve gebe kamu vazifelileri idari müsaadeli sayılacak.

Gaziantep Valisi Davut Gül, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte olumsuz hava kaidelerinin devam ettiğini belirtti.

Gül, açıklamasında, “Olumsuz hava kaideleri nedeniyle yarın Gaziantep genelinde eğitim öğretime (okul öncesi, birinci ve orta öğretim) bir gün orta verilmiştir. Gebe ve engelli kamu vazifelileri de idari müsaadeli sayılacaktır” tabirlerine yer verdi.

AĞRI

Ağrı’da olumsuz hava şartları nedeniyle Taşlıçay, Hamur, Diyadin ve Tutak ilçelerinde köy okullarında eğitime bir gün orta verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bölgede ağır kar yağışının tesirli olduğu belirtildi.

Bu kapsamda Taşlıçay, Hamur, Diyadin ve Tutak ilçelerindeki köy okullarında bugün eğitime orta verildiği, taşımalı eğitimin de yapılamayacağı bildirildi.

Açıklamada, bu ilçelerdeki kamu kurumlarında çalışan engelli ve gebe işçinin de bir gün idari müsaadeli olacağı kaydedildi.

TRABZON

Trabzon’da kar yağışı nedeniyle vilayet genelindeki tüm okullarda bugün eğitime orta verildiği bildirildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Meteorolojik kestirimler doğrultusunda vilayetimizde devam eden olumsuz hava kaideleri nedeniyle ilimiz genelindeki resmi ve özel tüm okullarda (ilk, orta, lise), halk eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları, resmi ve özel okulların destekleme, yetiştirme ve destek kursları ile motorlu taşıt kurslarında 14 Mart 2022 Pazartesi günü eğitim-öğretime bir (1) gün mühletle orta verilmesine engelli ve gebe olan kamu vazifelilerinin idari müsaadeli sayılmasına karar verilmiştir.”

MALATYA

Malatya’da kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 8 ilçede eğitime bugün orta verildi, engelli, gebe ve kronik hastalığı olan kamu vazifelileri idari müsaadeli sayılacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının hala devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek problemler nedeniyle Battalgazi, Yeşilyurt, Akçadağ, Doğanşehir, Doğanyol, Kale, Pütürge ve Yazıhan ilçelerinde öğrencilerimizin ve işçinin güvenliğinin sağlanması bakımından, Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı her tıp ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile öteki kamu, kurum kuruluşlarına ilişkin kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında 14 Mart 2022 Pazartesi günü 1 gün müddetle eğitime orta verilmesine karar verilmiştir. Ayrıyeten üstte belirtilen 8 ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından, gebe, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve başka kamu vazifelileri 14 Mart 2022 Pazartesi günü 1 gün müddet ile idari müsaadeli sayılacaklardır.”

KASTAMONU

Kastamonu’da kar yağışı nedeniyle 8 ilçede eğitime bir gün orta verildiği bildirildi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye nazaran, İnebolu, Küre ve Şenpazar’da 14 Mart Pazartesi günü eğitim öğretime orta verildi.

Bozkurt, Çatalzeytin, Ağlı, Cide ve Doğanyurt ilçelerinde ise taşımalı eğitime bugün orta verildiği öğrenildi.

KONYA

Konya’da tesirli olan kar yağışı nedeniyle 5 ilçede taşımalı eğitime devam eden öğrenciler için bugün yüz yüze eğitime orta verildi.

İlçe hıfzıssıhha heyetlerince, Hadim, Taşkent, Ahırlı, Doğanhisar, Bozkır’da, olumsuz hava şartları ve yollardaki buzlanma nedeniyle taşımalı eğitime devam eden öğrencilerle sonlu olmak üzere 14 Mart Pazartesi günü uzaktan eğitim yapılmasına karar verildi.

SAMSUN

Samsun’un 7 ilçesindeki kimi okullarda kar yağışı ile buzlanma nedeniyle eğitime bir gün orta verildi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı ve buzlanmanın tesirli olduğu Alaçam, Ayvacık, Çarşamba, Kavak, Salıpazarı, Terme ve Yakakent ilçelerinde 14 Mart Pazartesi günü kimi okulların tatil edildiği belirtildi.

Eğitim öğretime orta verilen okulların ayrıntılı listesine http://samsun.meb.gov.tr/www/yogun-kar-yagisi-ve-buzlanma-nedeniyle-14032022-pazartesi-gunu-egitim-ogretime-ara-verilen-okullar/icerik/2352 linkinden ulaşılabilecek.

MUŞ

Muş’ta ağır kar nedeniyle eğitime bugün orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava şartlarının tesirli olduğu belirtildi.

Vatandaşların sis, çığ ve don olaylarına karşı uyarıldığı açıklamada, Vilayet Yönetimi Kanunu’nun ilgili unsuru yeterince 14 Mart Pazartesi vilayet genelinde eğitime orta verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurumlarındaki engelli ile gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

MARDİN

Mardin’in 5 ilçesinde kar yağışı ile buzlanma nedeniyle eğitime bir gün orta verildi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü iddialarına nazaran bölgede beklenen ağır kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Artuklu, Yeşilli, Ömerli, Savur ve Mazıdağı ilçelerinde 14 Mart’ta bir gün müddetle eğitime orta verildiği belirtildi.

Öte yandan, evvelki gün tesirli olan kar yağışı nedeniyle valilik uyumunda, Karayolları, büyükşehir ve ilçe belediye takımları, kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş’ın Nurhak, Ekinözü, Andırın ve Dulkadiroğlu ilçelerinde, olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle bugün eğitime orta verildi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, Andırın, Nurhak ve Ekinözü ilçelerinin tamamı ile Dulkadiroğlu ilçesindeki 18 mahallede 14 Mart Pazartesi günü eğitime 1 gün orta verildiği kaydedildi.

Ayrıyeten Dulkadiroğlu ilçesindeki Kartal, Söğütlü, Davutlar, Doğanlı Karahasan, Demirciler, Yenioba ve Kuruçay mahallelerinden taşıma ile eğitim gören öğrenciler için bugün eğitime orta verildiği tabir edildi.

SİNOP

Sinop’ta kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez ilçede taşımalı eğitime bugün orta verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik datalara nazaran kentteki berbat hava şartlarının tesirli olmaya devam ettiği vurgulandı.

Açıklamada, değerlendirmeler sonucu kar yağışının sürdüğü merkez ilçede bugün taşımalı eğitime orta verildiği kaydedilerek vatandaşlardan dikkatli olmaları istendi. ​​​​​​​

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın