10 Japondan 6’sı olimpiyatların iptaline inanıyor

10 Japondan 6’sı olimpiyatların iptaline inanıyor
Okunuyor 10 Japondan 6’sı olimpiyatların iptaline inanıyor

vTY3vyEjZ02F 8WmVWGOeA

Japonya’da yapılan anket, halkın yüzde 59,7’sinin yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nın iptal edilmesi gerektiğine inandığını ortaya çıkardı.

Kyodo ajansının hafta sonu telefon yoluyla 715 sabit ve 1250’den fazla taşınabilir numara üzerinden düzenlediği anket, başlamasına 10 hafta kalan olimpiyatların salgın koşullarında düzenlenmesine yönelik kuşkuları artırdı.

Buna nazaran, ankete katılanların yüzde 59,7’si ülke geneli artış trendini koruyan Covid-19 olayları sebebiyle Tokyo Olimpiyatları’nın iptal edilmesi gerektiğine inanıyor.

Olimpiyatların yurt içinden seyircili düzenlenmesine ait soruya iştirakçilerin yüzde 25,2’si turnuvanın seyircisiz, yüzde 12,6’sı ise kısıtlı sayıda izleyici ile gerçekleştirilmesi gerektiği yanıtını verdi.

Deniz çok seyirci kabul edilmeyeceğine yönelik Tertip Komitesi kararına karşın, ankete katılanların yüzde 87,7’si turnuva sebebiyle ülkeye giriş yapacak atlet ve ulusal ekip üyelerinin virüsü Japonya’da yayabileceğinden kaygı ediyor.

Daha evvel 24 Temmuz-9 Ağustos 2020’de yapılması planlanan ve salgın nedeniyle ertelenen Olimpiyat Oyunları’nın 23 Temmuz-8 Ağustos 2021’de düzenlenmesi kararlaştırılmıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın